Itmoose

Odwiedziło nas

Odsłon : 1997762

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 

 


ITMOOSE technologie informatyczne Lublin

 

Backup / ochrona danych elektronicznych
Wpisany przez Administrator
Wt08 Wrz

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne w dobie komputeryzacji świata stają się nasze elektroniczne dane. Czasami jest ich niewiele, a czasem wręcz przeciwnie. Codziennie tworzymy nowe pliki, które zapisujemy na dysku komputera. I tak z dnia na dzień, tygodnia na tydzień itd. tworzymy dokumentację naszej pracy. Niekiedy doświadczamy niespodziewanych zdarzeń które zmuszają nas do pracy 'od nowa' np.(awarie sprzętu, brak prądu itp.) Dlatego bardzo istotną rzeczą są kopie bezpieczeństwa. Proponujemy Państwu szereg rozwiązań, które mają na celu zabezpieczenie tego wszystkiego bez czego nasza praca staje się drogą donikąd.

Drugą istotną kwestią staje się ochrona danych przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Jak wiemy nasze dane zawierają bardzo dużo istotnych informacji, które nie powinny znaleźć się w niepowołanych rękach. Dlatego aby wyjść naprzeciw wydarzeniom, wprowadzamy rozwiązania, które maksymalnie likwidują zagrożenie.

Oba przypadki są ze sobą ściśle powiązane. Zarówno w pierwszym jak i drugim można utracić dane z różnych przyczyn. A jako że nie wszystkie rozwiązania są kosztowne i wymagające sporych nakładów finansowych zachęcamy Państwa do korzystania z prostych, tanich a mimo wszystko skutecznych rozwiązań proponowanych przez naszą firmę. Oczywiście w każdym przypadku projekty dostosowywane są do potrzeb klienta.

Naszą intencją jest podniesienie świadomości jak największej rzeszy użytkowników komputerów jak ważne są nasze dane elektroniczne. A bezpieczeństwo naszych danych to po prostu spokojny sen. Zapraszamy do korzystania z naszego doświadczenia i naszych pomysłów.

 


Słowniczek

Kopia bezpieczeństwa (ang. Backup copy) lub po prostu Backup – w informatyce dane, które mają służyć do odtworzenia oryginalnych danych w przypadku ich utraty lub uszkodzenia. Proces wykonywania kopii bezpieczeństwa, w odniesieniu do kopii długotrwałych, jest nazywany archiwizacją.

Niektóre edytory i procesory tekstu wykonują taką kopię automatycznie, aby umożliwić odtworzenie zawartości pliku w razie awarii komputera lub samego programu, a także aby umożliwić odtworzenie poprzedniej wersji pliku po stwierdzeniu dokonania niepożądanych zmian. W obu przypadkach kopia dokonywana jest automatycznie, w pierwszym wypadku jest wykonywana co pewien czas, a w drugim podczas zapisu. Taka krótkotrwała kopia jest najczęściej automatycznie nadpisywana przy wykonywaniu następnej kopii.

Mechanizm kopii bezpieczeństwa spotykany jest najczęściej w środowiskach serwerowych, gdzie regularne i automatyczne tworzenie kopii ważnych danych jest podstawowym mechanizmem ochrony tych danych. W zadanych odstępach czasu specjalne oprogramowanie serwera automatycznie tworzy kopie chronionych danych na zewnętrznych nośnikach, np. taśmach magnetycznych, płytach CD/DVD lub zewnętrznych dyskach twardych. Istnieją również specjalistyczne systemy, pozwalające na zdalne wykonywanie kopii bezpieczeństwa, np. przez sieć lokalną lub Internet; chronione w ten sposób dane umieszczane są na dyskach serwerów w odległych centrach archiwizacji. Taka technika pozwala skutecznie chronić dane przed większością zdarzeń losowych takich jak: kradzieże sprzętu, pożary, powodzie, reinstalacja.